Terapia online, czy w gabinecie?

W swojej pracy terapeutycznej niezmiennie reprezentuję stanowisko, że kontakt bezpośredni z terapeutą w gabinecie daje najszersze spektrum korzyści wynikających z terapii. Szczególnie dla problemów takich jak: nieśmiałość, zaburzenia lękowe, trudności komunikacyjne, rozpoznawanie i wyrażanie uczuć (w tym szczególnie złości). Kontakt osobisty z psychoterapeutą, czy psychologiem może okazać się szczególnie pomocny, wspierający i rozwojowy dla rozumienia i rozwiązywania swoich trudności.

Zdarzają się jednak sytuacje, w których kontakt z terapeutą w gabinecie jest trudny, czy wręcz niemożliwy. Myślę tutaj o osobach, które mieszkają i pracują za granicą i wówczas polski terapeuta i terapia online mogą się okazać bardzo trafioną propozycją. Niektórzy korzystają z terapii zdalnej, ze względu na charakter pracy, który uniemożliwia dostosowania się do ram czasowych sesji realizowanych w gabinecie. Inni z kolei decydują się na tę formę kontaktu, z powodu różnych ograniczeń, z którymi się borykają.

Moje doświadczenie w prowadzeniu terapii zdalnie przekonuje mnie jednak, że rozwój i praca nad sobą może być również pełnowartościowa w sesjach online.

Jeśli jest to możliwe, zachęcam do poznania się również osobiście w gabinecie i stosowania kontaktu hybrydowego, zarówno w ramach terapii online, jak i w kontakcie bezpośrednim.

Terapia online ma swoje ograniczenia. Doświadczony terapeuta online i zaangażowanie klienta mogą jednak skutecznie te ograniczenia redukować. To, czy terapia zdalna w problemie uzależnienia, współuzależnienia czy DDA będzie możliwa – okaże się w toku konsultacji diagnostycznej. Zachęcam do kontaktu. Zachęcam do skorzystania z mojej oferty: konsultacja online, albo terapia bezpośrednio w gabinecie w Wejherowie.

Jeśli terapia uzależnień, współuzależnienia lub DDA w formie płatnej nie jest dla Ciebie możliwa, skorzystaj z oficjalnej listy placówek udzielających wsparcia w ramach NFZ.

share this :
Terapia online, czy w gabinecie?

Inne wpisy